גלישת סאפ – מידע כללי

בסביבות 2011, החלו להתעורר בארצנו החמה הניצנים הראשונים שניבאו את הטרנד הנוכחי: גלישת סאפ. חסידי הגלשן המיוחד הזה החלו לשטוף את חופי ישראל. אם טרם יצא לכם להיתקל בהם מקרוב ואם עוד לא נחשפתם לספורט הייחודי הזה, נראה כי הגיעה השעה לכך. המילה סאפ או SUP היא למעשה ראשי תיבות של המילים Stand Up Paddle board.

גלישת סאפ מבוצעת על גלשן גדול יחסית, כאשר הגולש אוחז במשוט. הגלישה יכולה להתבצע בין הגלים הגבוהים ולספק חוויה מסעירה מאין כמוה, אך בשלב הראשוני מומלץ כמובן להתנסות בגלישה על מים שקטים. ככול הנראה שורשיו של גלשן הסאפ נעוצים בפולינזיה שבאוקיינוס השקט, שם לפני מאות שנים נחשב הגלשן לסמל סטטוס שנשמר בידי ראשי השבטים בלבד.

הקרדיט לתחייה המחודשת של הספורט המדליק הזה שמור לקבוצה של גולשים מהוואי שהחליטו לייצר דגם עדכני של הגלשן המסורתי הקדום ולשלב בין חתירה לגלישה. הדגם המודרני הראשון בא לעולם לפני כעשר שנים ותוך זמן קצר הגיעה השמועה על הספורט החדש-ישן לחופי קליפורניה, משם התפשטו הגלשנים לשאר העולם.

ייתכן שהאסוציאציה הראשונה שתקפוץ לכם לראש כשתראו את גלשן הסאפ היא של החסקה המפורסמת, אך יש לציין כי הדמיון מתחיל ונגמר במשוט אותו אוחז הגולש. גלישה על חסקה לא מהווה קושי פיזי ולא מחייבת את הגולש להפעיל קבוצות שרירים רבות כדי לשמור על היציבות שלו בזמן הגלישה. מלבד זאת, בניגוד למשוט החסקה, הכולל שני להבים, במשוט של גלשן הסאפ תמצאו להב אחד בלבד.

 

גלישת סאפ

 

מה הם היתרונות של גלישת סאפ?

גלישת סאפ צוברת לאחרונה פופולריות של ממש בישראל, בין היתר הודות לעובדה שהגולש כמעט לא תלוי בתנאי הסביבה: הרבה יותר קל לתפוס גלים בעזרת גלשן הסאפ ולהישאר עליהם למשך יותר זמן בהשוואה לכל סוג אחר של גלשן.

בנוסף לכך, גלישת סאפ הרבה פחות מסוכנת ומצריכה הרבה פחות לוגיסטיקה בהשוואה למשל לקייט סרפינג, ובניגוד לספורט יחסית בטיחותי אחר, חתירה בקיאק, בגלישת סאפ מפעילים לא רק את פלג הגוף העליון. למעשה בזמן הגלישה מפעיל הגולש כל אחד ואחד משרירי הגוף, לרבות שרירי הליבה. כמו כן מדובר בפעילות אירובית לא פשוטה המובילה לשריפה של 700-500 קלוריות בשעה.

מעבר לכל זה, מדובר בענף ספורט שמתאים לכל אדם באשר הוא, לרבות ילדים, גולשים ללא ניסיון ואנשים שלא נמצאים בכושר במיוחד.

 

היתרונות של גלישת סאפ בחו"ל

מאחר ומדובר בסוג בטיחותי ביותר של גלישה ומאחר וגם ילדים קטנים יכולים לקחת חלק בפעילות הספורטיבית המהנה הזו, משפחות רבות בוחרות לבלות חופשות שלמות בחו"ל הנסובות סביב גלישת סאפ. לחופשה ניתן לצאת באופן עצמאי ללא הכוונה, אך כמובן שמומלץ תמיד להיעזר בצוות מקצועי במסגרת חבילה מאורגנת של טיולי סאפ.

בגדול חופשות סאפ בחו"ל נחלקות לשני סוגים: טיולי גלישה בהם הדגש הוא על גלישת גלים וחופשות שבהן הדגש הוא על חתירה. הטיולים המוקדשים בעיקר לחתירה מתנהלים באזורים שבהם הים מאוד שטוח ורגוע ומתאימים גם עבור אנשים ללא כל ניסיון קודם.

היתרונות של חופשות סאפ בחו"ל רבים ומגוונים כשבעיקר מדובר בעובדה שניתן לשדרג את יכולות הגלישה תוך ימים ספורים. זאת כיוון שמדי יום מתקיימים אימונים בתנאי שטח אופטימליים תחת הדרכה צמודה. למעשה ישנם מדריכים שמקפידים לצלם את הנופשים מדי אימון ולאחר מכן לעבור אתם על הסרטונים ולהסביר להם היכן ישנו מקום לשיפור. בנוסף לכך, מדובר בשילוב האולטימטיבי בין ספורט מהנה ובטוח לניחוחות, טעמים ומראות של חו"ל.

בנוסף, ניתן לשלב כמה תחומי ספורט שונים, כמו סדנת יוגה שמועברת על סאפ בתוך המים.

ישנו מגוון רחב ביותר של יעדים המתאימים לגלישת סאפ בעולם כמו לדוגמה קרואטיה, יוון, סרי לנקה, האיים המלדיביים ועוד.

 

החוק הבסיסי ביותר של גלישת סאפ

לסיום, נספק לכם את הכלל הבסיסי והחשוב ביותר הקשור לגלישת סאפ: לעולם אל תפריעו לגולשים אחרים, לשחיינים ולמתרחצים. כיצד ניתן להימנע מהפרעה לאחרים החולקים אתכם את המים הצלולים? ובכן, התשובה לכך פשוטה מאוד: כל שעליכם לעשות זה להתרחק כמה שרק ניתן משאר האנשים. קחו גם בחשבון שגולשי גלים לא משתגעים על גולשי הסאפ, שכן גולשי הסאפ מסוגלים לתפוס כל גל ללא שום קושי. אי לכך חשוב לכבד אותם ולא לשבת להם בהפגנתיות בתוך הלופ…

מועדון הלקוחות של סורנטו

השותפים שלנו

מנטה מגזין לוגו
ריגמן מכללה לוגו
FRUIT AND VEG LOGO
מלון נחשולים לוגו
INHALE EXHALE LOGO
לוגו ערוגות

נישאר בקשר?

השאירו מייל וקבלו מאיתנו הטבות, הנחות ועדכונים לגבי אירועים חדשים