קצת על גלישת רוח

גלישת רוח היא ענף ספורט המשלב בין אלמנטים מעולם השייט לאלמנטים מעולם הגלישה. גלשני הרוח מורכבים מלוח באורך של שניים עד ארבעה מטרים המחובר באמצעות מפרק אוניברסלי (קרדן) לתורן. המפרש המותקן על התורן מחובר אליו באמצעות מנור ושטח המפרש נע בדגמים השונים בין פחות משלושה מ"ר ל-12 מ"ר סך הכול.

גלישת רוח היא ענף צעיר יחסית כשלפי הידוע לנו כיום גלשן הרוח הראשון בא לעולם בשנת 1969 על ידי מהנדס בשם ג'ים דרייק שלקח גלשן גלים סטנדרטי וחיבר לו מפרש. לישראל הגיעו גלשני הרוח בשנת 1973 ביוזמתו של הבעלים של חברת ימית סחר, דורון עזרא, שהחל לייבא את הגלשנים מאירופה.

לאורך השנים הוכנסו שינויים רבים בדגמים של גלשני הרוח. בין היתר נוספו ללוח הגלשן רצועות לשיפור אחיזת הרגליים, הסנפיר של הגלשן הוקטן, הלוח קוצר משמעותית, תופסני המנור השתכללו ויכולת האחיזה שלהם בתורן השתפרה. יחד עם זאת, עיקרון הגלישה נותר זהה: כדי לגלוש צריך הגולש לעמוד על הגלשן בזמן שהמפרש לפניו וגבו לכיוון הרוחות. עליו להפעיל כוח ולמשוך את המפרש בהתאם לעוצמת הכוח שמפעילה על המפרש הרוח. באופן הזה הרוח תגרום לגלשן לנוע בזמן שהמפרש יישאר יציב במקומו.

למידע נוסף על הענף

 

גלישת רוח

 

היתרונות של לימודי גלישת רוח בחו"ל

ישראלים רבים מדי שנה יוצאים לחופשות בחו"ל שבהן הם לומדים את רזי גלישת הרוח. באופן עקרוני אין שום סיבה שלא יוכלו ללמוד לגלוש וליהנות גם בישראל, שכן חופים באמת שלא חסרים לנו. יחד עם זאת, לימוד של גלישת רוח מחייב את הגולש המתחיל להשקיע הרבה מאוד זמן ומצריך ריכוז ופניות מחשבתית. מטבע הדברים קצב החיים האינטנסיבי המאפיין את העידן המודרני לא מאפשר למצוא את הזמן שיש להקדיש לנושא ולכן הדרך הטובה ביותר להתמסר לגלים וללמוד טכניקה חדשה היא לצאת לחופשה בחו"ל ובמהלכה לתת לתהליך את הזמן והשקט שלהם הוא זקוק.

כשנמצאים בחו"ל בחופשה אפשר לנקות את הראש ממחשבות ואת הזמן מסידורים ופשוט להתמקד בגלישה. ישנם לא מעט מדריכים ומאמנים ישראלים המעבירים סדנאות גלישת רוח בחו"ל ומומלץ בהחלט להתעניין בנושא. כמובן שחופשת גלישה או טיולי גלישה מהווים גם הזדמנות מצוינת לשדרוג הטכניקה, עבור גולשים מיומנים ומנוסים.

ביטוח נסיעות לחו"ל לגולשי רוח

גלישת רוח היא ספורט אתגרי ומתוקף כך הסיכוי להיפצע במהלך העיסוק בגלישת גלים גבוה יחסית. בהתאם לזה, אדם המעוניין לצאת לחופשה בחו"ל ולעסוק במהלך החופשה בגלישת רוח, צריך לקחת בחשבון שהפוליסה הבסיסית של ביטוח הנסיעות, לא מכסה אותו במקרה של פציעה. אי לכך, אם אתם מתכוונים לצאת לחופשה בחו"ל וישנה אפשרות שתשלבו בחופשה גלישת רוח, דאגו לבטח את עצמכם בביטוח מיוחד מפני נזקים במהלך עיסוק בספורט אתגרי.

ישנם רבים המאמינים כי הפוליסה המיוחדת נחוצה רק לאלו העוסקים בתחום באופן מקצועני אך מדובר בתפיסה שגויה לחלוטין. העיסוק בספורט אתגרי מסוכן לא רק למקצוענים אלא גם לחובבנים ולחובבנים אפילו יותר.

באיזה שלב מומלץ לרכוש גלשן רוח?

בכל ענף ספורט המצדיק רכישה של ציוד יקר, מומלץ למתאמנים שלא למהר ולרכוש את הציוד בשלב הראשוני, כיוון שאין להם באמת אפשרות לדעת האם יתמידו באימונים או לא. במקרה של גלשני רוח, מומלץ להמתין מסיבה נוספת עם הרכישה. גולשים מתחילים לא מודעים לכך שישנם ענפים רבים בעולם גלישת הרוח כשבין היתר מדובר בגלישת אולאראונד, גלישת סלאלום, גלישת סאפ, גלישת פריסטייל ועוד.

עד שהגולש לא מבין לפי ניסיונו האישי וההיכרות שלו עם הסגנונות השונים לאיזה ענף הוא מתחבר במיוחד, אין באפשרותו לדעת איזה ציוד יהלום את הצרכים שלו. חוסר סבלנות וחיפזון יובילו את רוב הגולשים למצב שבו הם צריכים להיפטר מהציוד שרכשו מהר מדי ולרכוש ציוד חדש. בדרך כלל כאשר הגולש מגיע לרמה המאפשרת לו להיכנס לרצועות ולגלוש עם טרפז, יש באפשרותו לדעת איזה ציוד עליו לרכוש.

ומה יותר כיף לאחר יום גלישה מאומץ? טיפול מפנק בספא! לקריאה על חופשות ספא מפנקות בחו"ל לחצו כאן.

מועדון הלקוחות של סורנטו

השותפים שלנו

מנטה מגזין לוגו
ריגמן מכללה לוגו
FRUIT AND VEG LOGO
מלון נחשולים לוגו
INHALE EXHALE LOGO
לוגו ערוגות

נישאר בקשר?

השאירו מייל וקבלו מאיתנו הטבות, הנחות ועדכונים לגבי אירועים חדשים