יותר ויותר ישראלים בוחרים לצאת בשנים האחרונות לחופשות מסוג אחר. חופשות שכוללות פעילות מיוחדת או אטרקציה כלשהי, שאפשר ליהנות ממנה לאורך כל החופשה. הדבר נכון גם לגבי חובבי הגלישה, להם מוצעת חופשת גלישה בלתי רגילה, כזו המשלבת את כל מה שצריך מחופשה ואף יותר מכך: חוויות גלישה מסעירות, תנאי לינה ונופש ברמה גבוהה, נופים נהדרים ומקומות אטרקטיביים, שבהם אפשר ליהנות מגלים גבוהים. חופשת גלישה היא פתרון לכל המשוגעים לדבר, המעוניינים להקדיש את ימי החופש שלהם לפעילות האהובה עליהם מכל: גלישת רוח, גלישת גלים או גלישת קייט.

חופשת גלישה – סוגי החופשות המוצעות כיום

מי שמעוניין בחופשה של כמה ימים ולצאת לחווייה כמו טיולי גלישה המתמקדים ממש בגלישה עצמה, יגלה שהאפשרויות העומדות לרשותו כיום הן רבות ומגוונות. במקום לנסוע ליעד מסוים, לתכנן את החופשה באופן עצמאי ולחפש מקומות מתאימים לגלישה, אפשר לבחור בחופשה המוקדשת כולה לגלישה ואיננה מצריכה מהנופש תכנון וארגון כלשהם. ישנם סוגים שונים של טיול גלישה: אחת האפשרויות היא חופשה לחובבי גלישת גלים. חופשה זו, וכפי שניתן לנחש, מיודעת לחובבי הז'אנר, אלה שאוהבים לגלוש על הגלשן שלהם וליהנות גם מגלים גבוהים. חופשה כזו תהיה ליעדים שונים בעולם, הידועים ככאלה המתאימים לגלישת גלים, לרבות מקומות אקזוטיים במיוחד.

חופשת גלישה

אפשרות נוספת היא חופשה המיועדת לחובבי גלישת קייט. מדובר באחד מתחומי הספורט הימי הפופולריים ביותר כיום ולו בזכות האתגר הרב שהוא מציע והכיף הגדול. גלישת קייט, שהפכה לשם של דבר בשנים האחרונות מושכת צעירים וגם מבוגרים יותר, חובבנים עם ניסיון מועט ומקצוענים מנוסים מאד. גלישה זו נחשבת כספורט אתגרי בפני עצמו ומצריכה לא מעט מיומנויות פיזיות. חופשת גלישה, המתבססת על סוג זה של גלישה, כוללת שימוש במעין מצנח/עפיפון, המחובר ישירות אל הגלשן ובאמצעותו ניתן לנווט אותו לכל כיוון שרוצים. חופשה כזו של סורנטו כוללת ביקור באתרים מיוחדים, המתאימים לסוג כזה של גלישה, שכמה מהם מפתיעים ורחוקים.

הסוג השלישי של החופשה, הוא זה המיועד לחובבי גלישת הרוח. כאן, מתבססת הגלישה עצמה במהלך החופשה על מפרשיות, המיועדות לאדם אחד לרוב או לשניים. אלו, כוללות מערכת ניווט פשוטה יחסית, בעזרתה ניתן לנווט ולנוע בים. כמו במהלך חופשת צלילה מיוחדת, זוהי הזדמנות לשקט, לשלווה, לחוויה בלתי רגילה וגם ללא מעט אתגר בים, המצריך מיומנות רבה והכרות עם תחום זה של גלישה.

למי זה מתאים

חופשה, המוקדשת כולה לגלישה, בין אם מדובר בגלישת רוח, גלישת סאפ, גלישת קייט או גלישת גלים, מתאימה לחובבנים ולמקצוענים. במקום לחפש בארץ את הגלים הגבוהים, אפשר לנסוע למקומות רחוקים ולנצל את השהות בהם לפעילות שאוהבים. לרוב מדובר במקומות אקזוטיים, כאמור, שמציעים חופים עוצרי נשימה, מים נהדרים וגם לא מעט פעילויות מאתגרות נוספות, שאפשר לשלב במהלך החופשה. זוהי דרך נפלאה לקחת פסק זמן ולעסוק בפעילויות הקשורות במים ובעיקר בגלים!

כיצד בוחרים את החופשה המתאימה

ניתן למצוא כיום חבילות שונות, חבילות אלו כוללות לרוב את הטיסות ואת הלינה בבתי המלון ולעיתים גם פעילויות נוספות. לפני שבוחרים אחת מהן, כדאי לבדוק את היעד שאליהן הן מתייחסות ואת תנאי מזג האוויר שהוא מציע. חבילות חופשת הגלישה רלוונטיות למועדים המתאימים לגלישה עצמה והן כוללות ביקור ביעדים שונים, שבהם תנאי מזג האוויר מאפשרים זאת. יחד עם זאת, מומלץ לוודא שאכן כך הדבר ובמקביל גם לבדוק אילו אפשרויות נוספות מוצעות לשוהים באזור. האם ישנן אטרקציות מעניינות בסביבה, פעילויות מיוחדות הקשורות במים או כל אפשרות אחרת, שיכולה להפוך את החופשה למיוחדת עוד יותר.

מומלץ לבחון גם את העלויות ולערוך סקר שוק. חופשות, כמו חופשת ספא למשל, אלו מוצעות בטווח רחב של מחירים. מחיר החופשה מושפע מפרמטרים שונים, כמו היעד שאליו נוסעים, רמת מקומות הלינה שבהם בוחרים, תוספות למיניהן ועוד. כדאי לבדוק את העלויות מראש ולוודא שאלו מתאימות לתקציב. מי שזוהי חופשת הגלישה הראשונה שלו, מומלץ לו לשוחח עם בעלי ניסיון, כאלה שיצאו בעבר לחופשת גלישה של כמה ימים דרך אותה החברה. כך אפשר לשמוע חוות דעת, טיפים והמלצות שיכולות לעזור. בכל מקרה, מומלץ לאסוף כמה שיותר מידע על חופשה כזו ולבחון כמה אפשרויות לפני שמקבלים את ההחלטה.

מועדון הלקוחות של סורנטו

השותפים שלנו

מנטה מגזין לוגו
ריגמן מכללה לוגו
FRUIT AND VEG LOGO
מלון נחשולים לוגו
INHALE EXHALE LOGO
לוגו ערוגות

נישאר בקשר?

השאירו מייל וקבלו מאיתנו הטבות, הנחות ועדכונים לגבי אירועים חדשים