מסע יוגה – רוצים להתנסות בתרגול יוגה אך מתקשים להתחיל?

הפילוסופיה הרוחנית של היוגה מתייחסת אל המונח "מסע" בתור פעילות מנטאלית שמטרתה איחוד בין התודעה לנשמה. יחד עם זאת, כיום כבר ידוע כי מי שרוצה להגיע לרמת ריכוז גבוהה מאוד נדרש לבצע גם התאמות פיזיות.

המשמעות של יוגה היא להתאחד, להצטרף ולכוון את מלוא תשומת הלב אל כינוס פנימי של החושים. יוגה באה לידי ביטוי רק כאשר אין גירויים חיצוניים או הפרעות המונעות את האיחוד הנדרש בין התודעה לנשמה.

מצב מן הסוג הזה אפשר להשיג רק באמצעות מסע יוגה ארוך המתקיים בסביבה חדשה ובמקומות מתאימים.

מתאמנים שיעור יוגה על הדשא צ'כיה

שלבים במסע והחשיבות של שלווה פנימית

כל מסע יוגה מתחיל בהתנהלות אישית של האדם עם עצמו. בשלב הראשון יש צורך במוטיבציה גבוהה על מנת להתנסות בפעילות, להיחשף אל הזרמים השונים ולקחת חלק בשיעורים המסבירים מהי הטכניקה הטובה ביותר לייצר את האיחוד בין התודעה לנשמה.

בשלב השני ההדרכה החיצונית מצטמצמת והאדם עובר לפעילות עם עצמו בלבד. עליו להתמזג עם המהות הקיים ולנסות להגיע לשלווה נצחית. יוגה היא במילים אחרות מסע פיזי, מנטאלי ורוחני שמטרתו להרגיע את תנודות התודעה. דרך היוגה ניתן לקבל כלים מעשיים להתמודדות יומיומית עם קשיים פיזיים או נפשיים.

קצב החיים המודרני מחדד היטב את הצורך במסעות יוגה איכותיים ומקיפים. רוב האנשים לא מצליחים למצוא זמן פנוי בו יתעסקו רק בשלווה הפנימית של עצמם, ללא אף סוג של הפרעה חיצונית ממכשירי טלפון ניידים, מחשבים או טלוויזיה.

אפילו הבית הפרטי שנחשב למקום הבטוח ביותר עבורנו אינו מציע תנאים מן הסוג הזה. זו הסיבה שכדאי לשקול לעבור מסע יוגה במדינות המזרח המותאמות לסוג כזה של פעילות.

אפשר לנסוע למזרח אסיה ולבקר במדינות כמו הודו או אפילו לעצור באירופה על מנת לקחת חלק בסדנאות מיוחדות. השינוי במקום ובאווירה הם חלק בלתי נפרד מהמסע ומהתהליך הפנימי.

מי שהתנסה רק ביוגה בבית או בעיר המגורים מכיר את הקשיים, ויודע עד כמה הם יכולים להיות מתסכלים ולא נעימים. לעומת זאת, מסע המתחיל במקום אחד ונגמר במקום אחר לחלוטין מבטיח התמזגות מוחלטת של התודעה.

yoga

המלצות לתכנון המסע

אין צורך בהיערכות מיוחדת לפני יציאה למסע יוגה. אפשר להתחיל את המסע לבד ולאסוף חברים חדשים בדרך, או להגיע מלכתחילה עם בני זוג, חברים ומשפחה. הדבר החשוב הוא לשמור על מסגרת מצומצמת יחסית שתמנע הפתעות או גירויים חיצוניים.

מצד אחד, המטרה של היוגה היא אכן להעניק כלים איתם ניתן להמשיך בשגרה מבלי לפגוע בתחושה הרוחנית ובמודעות העצמית. מצד שני, כדאי להישאר עם רגליים על הקרקע ולתכנן את המסע והטיול גם מבחינה טכנית.

יש להתייעץ עם גורמים מקצועיים המכירים מקרוב את התחום של טיולי יוגה, לאסוף פרטים על תנאי מזג אוויר בכל מקום ולהיערך גם מבחינת כסף, דרכונים, ציוד אישי וכדומה.

לאחר ההגעה אל היעד אפשר להתרכז רק ביוגה ולהגיע אל המטרה הנכספת, אולם בשלבים המוקדמים עדיין כדאי להקדיש תשומת לב לעניינים בירוקרטיים.

לסיכום, כל אחד ואחת יכולים לעבור מסע יוגה אם יחליטו שהם מעוניינים בכך. אין הרבה דברים שיכולים למנוע את הצלחת המסע הזה. כיום עוברים אותו אנשים בכל רחבי העולם, חלקם ללא אף ניסיון כלשהו ברפואה אלטרנטיבית.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, התהליך והמסע הם פקטור קריטי בהצלחה של היוגה ולכן כדאי ללמוד כיצד ליהנות מהם. זהו מסע יוצא דופן עבור האישיות והתודעה וכדאי להתנסות בו.

 

מסע היוגה שלכם מתחיל כאן, לחצו לבדוק על מסעות קובים >>

מועדון הלקוחות של סורנטו

השותפים שלנו

מנטה מגזין לוגו
ריגמן מכללה לוגו
FRUIT AND VEG LOGO
מלון נחשולים לוגו
INHALE EXHALE LOGO
לוגו ערוגות

נישאר בקשר?

השאירו מייל וקבלו מאיתנו הטבות, הנחות ועדכונים לגבי אירועים חדשים