אם שמעתם על סדנאות ניקוי רעלים ועוד לא העזתם לנסות, בסורנטו לוקחים אתכם צעד אחד קדימה בדרך אל חופשת ניקוי רעלים ביעדים רבים סביב העולם. מדובר בטרנד לוהט שהחל תופס תאוצה ומאפשר לכם ליהנות מחוויית ניקוי וטיהור מיוחדת במינה.
למרות שרובנו אולי מבינים את משמעות המושג ניקוי רעלים באופן כוללני, כדי להבין את מהותו לעומק יש אולי צורך להסביר. אם ננסה לעשות זאת במילים פשוטות מדובר בשינוי באורח החיים במהלכו אנו מנקים את גופנו מחומרי פסולת רבים אשר מצברים בתוכו במהלך השנים וכתוצאה מכך מחלישים אותו. לאורך הניקוי יש להימנע מרעלים שונים ומגוונים על מנת לאפשר אופטימיזציה של תפקודי הגוף השונים, כאשר ישנם תהליכי ניקוי זמניים, בעוד שאחרים יותר קבועים. אולם כדי לרדת לשורש העניין, יש קודם כל להבין מהם אותם הרעלים ומהיכן הם מגיעים אל הגוף.

חופשת ניקוי ואיזון הגוף בקפריסין- לחצו לפרטים המלאים.

ניקוי רעלים

מהם רעלנים ורעלים?

רעלנים ורעלים אלו הם חומרים אשר עשויים להיות רעילים לגוף או לחלופין, להוביל להשפעות בריאותיות שליליות. באופן כללי, כאשר אומרים רעלנים ורעלים הכוונה היא לכל המתכות, המזהמים, הכימיקליים, חומרי הדברה ומרכיבי המזון המלאכותיים (חומרי טעם וריח, חומרים משמרים ועוד) אשר נמצאים במזון שאנו אוכלים, במים שאנו שותים, בתרופות שאנו נוטלים ואף באוויר שאנו מכניסים לריאות. כל החומרים הרעילים ושכמותם מהווים קרקע פורייה להתפתחותן של מושבות חיידקים אשר משפיעות על בריאותינו ומחלישות את הגוף במידה ניכרת, מטבע הדברים. זאת במיוחד לאור העובדה שאנו חשופים אל המזהמים השונים על בסיס יומיומי והם בעצם מהווים את הבסיס לבעיות בריאות, מחלות, מיחושים ותחלואים עמם אנו מתמודדים לאורך השנים.

כיצד ניתן להגן על הגוף מפני רעלים ורעלנים?

למרבה הצער לא ניתן להימנע כליל מהחשיפה לרעלים ורעלנים, אולם מה שכן ניתן לעשות הוא לבצע ניקוי רעלים של הגוף אשר מאפשר לנטרל את הרעלים השונים ולחזק תהליכי ניקוי טבעיים אשר מתרחשים על בסיס קבע בגוף. לגוף ישנן מערכות שונות הפועלות לטובת הניקוי ועל כן יש לו את היכולת הנדרשת בשביל לטהר את עצמו. בין המערכות השותפות לניקוי נמצא את העור אשר מפריש רעלים באמצעות הזיעה, הכבד אשר מסייע לסנן ולהפריש פסולת כדוגמת סמים או חומרים לא רצויים אחרים, הריאות אשר עוזרות להפריש פחמן דו חמצני, הכליות אשר מסננות את הדם ומסייעות להפריש פסולת באמצעות השתנה והמעי הגס אשר סופג מים וחומרים מזינים ומפריש החוצה פסולת באמצעות הצואה. אולם, למרות שהגוף יודע לתפקד בכוחות עצמו, לא פעם הוא זקוק לעזרה חיצונית על מנת לבצע את עבודתו נאמנה ובאופן מיטבי.

כיצד אנו יכולים לסייע לגוף?

למעשה מערכות הגוף השונות פועלות סביב השעון על מנת לטהר את הגוף ולשמור עליו כמה שיותר בריא. לכן הטיפול באיברים אלו הנו חיוני ולו רק כדי לאפשר להם לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר. אחד הדברים אותם ביכולתנו לעשות על מנת לתמוך בתהליכים אלו הוא להקטין את העומס המוטל על המערכות השונות ולהימנע מלהכניס לגוף רעלים מלכתחילה. לשם כך יש לשים דגש רב על המזון אותו בוחרים לצרוך, להימנע ממזונות מעובדים ולבחור בירקות ופירות אורגניים אשר לא עברו ריסוס והדברה. לצד הימנעות, ניקוי רעלים משמעו גם לדעת אילו מזונות כן יש לצרוך כאשר ההמלצה היא להקפיד על מזונות אשר מסייעים לתהליכי הניקוי השונים כמו למשל שום, לימון וירקות טריים, או לבחור באחת מבין הדיאטות הרבות אשר מקדמות את הטיהור של הגוף והנפש כאחד.

ניקוי רעלים

ממדיטציה ועד פעילות גופנית

מלבד המזון, דרך נוספת לייעל את תהליכי הניקוי של הגוף היא על ידי ביצוע פעילות גופנית. פעילות גופנית עוזרת לגוף להזיע והזיעה משחררת דרכה רעלנים מסוגים שונים אשר מחקרים הוכיחו כי הם נמצאים בזיעה. פעילות גופנית היא גם דרך "לנקות את הראש", תרתי משמע, היות והמתחים והלחצים אשר משפיעים עלינו בחיי היומיום גם הם עשויים להרעיל את המחשבה, לגרום לתחלואים ומחלות ממש כמו כימיקלים ולגרום לתפקוד לקוי של הגוף, על מערכותיו השונות. לצדה של הפעילות הגופנית אותה תבחרו לבצע, באפשרותכם גם לבצע מדיטציה וכך לקדם את אותה המטרה בדיוק.

לשתות הרבה מים ולשלוט גם באוויר אותו אנו נושמים

אין ספק כי מים אחראיים לתהליכים שונים החלים בגוף, לרבות תהליכי ניקוי. המים מסייעים לגוף לייצר רוק, זיעה ולהפריש פסולת לכן אם רוצים לשמור על הגוף כמה שיותר נקי מומלץ לשתות הרבה מים לאורך היום. הכוונה כמובן היא למים נטו, ואם הטעם של המים אינו ערב לכם ניתן להוסיף להם לימון, נענע או אפילו מלפפון וכך להעשיר את טעמם במידה משמעותית. גם האוויר אותו אנו נושמים אינו חף מרעלים וכדי לסייע למערכת הנשימה לבצע את תפקידה, יש לטהר את האוויר. אז נכון, כאשר אנו מתגוררים בסביבה עירונית המזהמים שקיימים באוויר פחות ניתנים לשליטה, אולם כן ניתן לשלוט במזהמים שישנם באוויר בבית או לצאת לסדנה או אף חופשה לטובת הניקוי. לעיתים העשן, האדים, העובש, והמיקרואורגניזמים החיים בתוך הבית יכולים להפוך את האוויר להרבה יותר מזוהם מאשר האוויר בחוץ, וכדי לקבל את המענה הדרוש ולנשום אוויר נקי מומלץ לעשות שימוש במטהר אוויר ייעודי, או בצמחים שהנם מטהרי אוויר טבעיים. על מנת ללמוד כיצד לשלוט על סביבתכם בצורה שתטיב עמכם, אנו ממליצים לנסות סדנת בריאות בה תרכשו כלים אותם תוכלו ליישם גם ביום יום.

סדנת ניקוי רעלים – כיצד היא מסייעת?

לרוב ניקוי רעלים זהו תהליך הדורש מאתנו להפגין סוג של מומחיות, היות ולא כל אדם יודע אילו מאכלים תומכים בתהליכי הניקוי של הגוף, כיצד לבצע פעילות גופנית בדרך אופטימלית או מהי הדיאטה הנכונה ביותר. אי לכך לא פעם נדרשת הכוונה מקצועית של מומחים לתחום, אשר יכולים לספק הכוונה וייעוץ ולתת את כל הכלים אשר יאפשרו לכם לעלות על דרך המלך ולבצע ניקוי רעלים. גם אם אינכם בוחרים בדרך זו כאורח חיים, כן ישנה אפשרות לבצע ניקוי רעלים זמני ואף ליהנות מכך במידה מרובה ולהפיק את המיטב מהתהליך. סדנת ניקוי היא כזו אשר תתמקד בכל האיברים המעורבים בתהליך, תסייע לנטרל כימיקליים, אורגניזמים מזיקים, מתכות רעילות ועוד, זאת תוך מקסום היכולות הטבעיות של הגוף. למרות שמדובר בתהליך הדורש מאתנו השקעה, זאת השקעה משתלמת לטווח הארוך, אשר תסייע לנו להיפטר מהרעלים השונים ולהרגיש הרבה יותר אנרגטיים וחיוניים.

ניקוי רעלים

מה כוללת סדנת ניקוי רעלים?

ישנם סוגים שונים של סדנאות ניקוי וכל אחת מבוססת על שיטה שונה. הסיבה לכך היא שאין אדם אשר דומה למשנהו ועל כן לא כל שיטה תתאים לכל אחד. ישנן סדנאות אשר כוללות צום כחלק מהניקוי בעוד שאחרות כוללות שתיית מיצים או אכילת מזונות תומכים לניקוי. בכל סדנה, חשוב כי תהיה התאמה אישית למצבם של המשתתפים ולמטרה אותה מנסים להשיג. ככל שההתאמה תהיה מדויקת יותר, כך גם הסדנה תוביל להצלחה ותאפשר לאמץ את ההרגלים החדשים ולשמר אותם גם בתום הסדנה. על פי רוב סדנאות ניקוי מסייעות למקרים רבים לרבות כאבי ראש ומיגרנות, בעיות עור, בעיות עיכול, חוסר אנרגיה ועודף משקל. לצד הדיאטה המיוחדת, סדנאות אלו מציעות גם תמיכה והדרכה של צוות מקצועי ומיומן ולא פעם פעילויות שונות ומגוונות. לעיתים, תולכו לקבל טיפול משלים גם בהיבט הגופני ולשלב עם ניקוי הרעלים גם טיפולי ספא מפנקים שיהפכו את החופשה שלכם למושלמת.

חופשת ניקוי רעלים – המתכון המושלם להצלחה

כאמור ישנן סדנאות אליהן ניתן ללכת באופן חד פעמי, אחרות נמשכות לאורך זמן ארוך יותר. אולם בסורנטו מעמידים לרשותם של אלו הרוצים לבצע ניקוי וטיהור של הגוף אפשרות יוצאת דופן והיא שילוב של סדנה עם חופשה בחו"ל. החופשות השונות אותם מארגנת החברה מאפשרת לקחת פסק זמן משגרת החיים העמוסה ולצאת לחופשת ניקוי רעלים מדהימה וייחודית במינה. כמובן שאין מדובר במתכונת קבועה, כי אם בנוסחה אשר מאפשרת התאמה אישית לכל אחד ואחת. צוות החברה ולו ניסיון רב בתחום מתאים את החופשה באופן אישי לצרכיהם של המשתתפים, להעדפותיהם ולמטרות שעבורן נרשמו מלכתחילה לטיול.

למי מיועדת חופשת ניקוי רעלים?

חופשה ניקוי רעלים מיועדת לכל מי שחפץ בה, הודות לתכנית הגמישה ולצוות המומחים אשר דואג להתאים בין אופייה של התכנית לבין המתעניינים, אופיים ורצונותיהם. כמו כן ניתן לטוס לחופשה באופן עצמאי או כחלק מקבוצה וישנה אפשרות להצטרף לסוגים שונים של חופשות החל בחופשות קצרצרות למהלך סוף השבוע או לחופשות מורחבות הכוללות מספר לילות וימים. על פי רוב החופשות כוללות טיסות, העברות, לינה, תרגילי וסדנאות יוגה למינהן, עבודה על הנשימה, טכניקות ניקוי, תפריט הכולל מזונות מיוחדים, טיפולי גוף ונפש לרבות עיסוי, ספא וסאונה, ערכת ניקוי רעלים וכן צוות של מומחים אשר מספק תמיכה, מציע הדרכה ומפגשים יומיומיים ומאפשר לאמץ את ההרגלים הנרכשים גם בתום החופשה ובעת החזרה לשגרת החיים.

ניקוי רעלים

לאילו יעדים נבחרים ניתן לנסוע במסגרת החופשה?

כדי לאפשר לכם ליהנות מחופשת טיהור מושלמת, הצוות של סורנטו בוחר את היעדים בקפידה ומוודא כי אתרי הנופש יכילו את כל המתקנים הנחוצים למטרת החופשה ויכללו את המיקום המושלם. המטרה: שתרגישו כמה שיותר שלווים ונינוחים לאורך התהליך ותחוו חופשה יוצאת מגדר הרגיל. חופשות הניקוי מטעם החברה מגיעות לשלל יעדים ברחבי העולם ביניהם: הודו, תאילנד, איטליה, בולגריה, יוון, לטביה, מרוקו, סיציליה, פורטוגל, צ'כיה, צרפת, רומניה וקפריסין. ביעדים אלו המשתתפים נמצאים במתחמי אירוח המאפשרים להם ליהנות ממיטב התנאים, בין אם מדובר בחופשה קצרה ובין אם בחופשה של כמה ימים. אם אתם טסים לאירופה, ניתן לשלב גם חופשת ספא מפנקת שתשלים את הניקוי ותנעים את זמנכם.

אנו מציעים חופשת הרזייה בה תוכלו לתרגל יוגה אל מול חופי קפריסין- לחצו כאן.

טיול עצמאי או בקבוצה?

ישנן שתי אפשרויות הנוגעות לחופשות ניקוי רעלים האחת היא לטוס בקבוצה והשנייה היא לטוס באופן עצמאי. כמובן שהבחירה נתונה לשיקול דעתכם הבלעדי. חופשה שלא כחלק מקבוצה מאפשרת לכם גמישות מקסימלית, הן בבחירת היעד, הן בבחירת התאריך והן בבחירת הפעילויות בהן הנכם שותפים, כאשר החבילה מותאמת כמו כפפה לצרכים, לרצונות ולמטרות שלכם. חופשה קבוצתית מאפשרת לכם לטהר את הגוף וללמוד את עקרונות הניקוי כקבוצה, עם תכנית מותאמת אישית לכל משתתף ומשתתפת, זאת לצד זמן חופשי ופנוי, טיולים משותפים ופעילויות לגוף ונפש. כמובן שלכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות אשר עומדים על המאזניים ולכן עליכם מוטלת הבחירה באפשרות הטובה והנכונה ביותר עבורכם.

ניקוי רעלים

כי שלווה אמיתית מתחילה מבפנים

לסיכום, היתרונות של חופשת ניקוי רעלים הם שהופכים אותה לאפשרות כל כך מועדפת על רבים. המשתתפים השונים זוכים לקבל כלים אשר יאפשרו להם לנקות את הגוף והנפש, זאת לצד שימוש במתקני מתחם האירוח אשר יהפכו את החופשה לכמה שיותר מושלמת. סדנאות ניקוי ותזונה נכונה, לצד עיסויים מסוגים שונים ומתקנים כמו בריכה וסאונה הם שיהפכו את החופשה להצלחה מסחררת ויובילו לחוויות מיוחדות אשר ישמרו בזיכרון לכל החיים. כמו כן הנופים המשכרים, החברה הטובה והליווי והתמיכה של הצוות המקצועי, יעצימו את התהליך ויאפשרו לכם לטעון מצברים ולחזור לשגרה כמו חדשים.

לבחירת חופשות והיעדים הקיימים של סורנטו לחצו כאן.

מועדון הלקוחות של סורנטו

השותפים שלנו

מנטה מגזין לוגו
ריגמן מכללה לוגו
FRUIT AND VEG LOGO
מלון נחשולים לוגו
INHALE EXHALE LOGO
לוגו ערוגות

נישאר בקשר?

השאירו מייל וקבלו מאיתנו הטבות, הנחות ועדכונים לגבי אירועים חדשים