ספורט האקסטרים זוכה לעדנה רבה בעשורים האחרונים, עם מגוון הולך וגדל של פעילויות אקסטרים באוויר, בים וביבשה. אחת מפעילויות האקסטרים המעניינות יותר היא קייט סרפינג, שמשלבת בין יכולות אקסטרים באוויר ובין יכולות אקסטרים בים. הרעיון הוא מאוד פשוט: במקום להסתמך על גלי הים, אוחז גולש הגלים מצנח רחיפה בידיו, וזה נושא אותו במהירות עצומה על פני הגלים. כפי שניתן לדמיין, מדובר בכיף לא נורמלי כמו של גלישת סאפ, אבל גם באתגר לא קטן, ולמעשה הדרך היחידה לשלוט ברזי הקייט סרפינג היא באמצעות קורס מסודר ואימון של מספר שבועות או חודשים.

 

קייט סרפינג: רוח חזקה – חובה, גלים גבוהים – רצוי

 

אחרי שאמרנו את זה, גם עבור אנשים המתמחים בפעלולי קייט סרפינג, עדיין נדרשים התנאים המתאימים על מנת שיוכלו ליהנות מחוויית קייט מטריפה. התנאי הראשון וההכרחי הוא רוח חזקה והתנאי השני הרצוי הוא גלים גבוהים. ככל שהגלים גבוהים יותר, כך פעילות הקייט עשירה ומאתגרת יותר עם מגוון רחב הרבה יותר של אפשרויות לבצע פעלולים, סלטות ותרגילים למיניהם. גלישת קייט סרפינג על ים שטוח, עד כמה שהיא יכולה להיות מהנה, ועד כמה שהיא יכולה להתאים למתאמנים מתחילים, היא לא יודעת לספק את השיא שמחפשים אנשים הנכנסים לתחום.

 

קייט סרפינג

שורה של חופים מתאימים בישראל, אך הרבה מעבר לכך בחו"ל

בישראל, ישנם מספר חופים בהם מתרכזים כל פעילי קייט סרפינג, חופים לא מוכרזים, בהם אין התנגשות בין המתרחצים בים ובין הגולשים. כמו כן, את מרבית הגולשים אפשר למצוא בלב ים בעיקר בעונת החורף, שמספקת גם את הרוח הנדרשת וגם את הגלים הגבוהים. יחד עם זאת, אם אתם רוצים ליהנות מחוויית קייט סרפינג במהלך עונת הקיץ, ישנם שורה של יעדים בעולם שיודעים להציע לכם את התנאים האולטימטיביים לחוויית הקייט הטובה ביותר. יעדים אלה הם בדרך כלל איים ומדינות איים, החשופים לאוקיינוס הרחב ולרוחות שהוא מביא איתו. הפיליפינים, סרי לנקה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה, מערב ארה"ב ואפילו איי יוון במידה מסויימת, יכולים לספק לכם את התנאים הטובים ביותר לביצוע קייט סרפינג לאורך מרבית עונות השנה.

 

לפני שאתם יוצאים למסע קייט סרפינג השקיעו ברכישת המיומנות

כאמור, אם אין לכם את הידע והמיומנות לשלוט במצנח ובגלשן, הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא להשתלב בקורס קייט סרפינג, ולאורך חופי ישראל תוכלו למצוא מספר מועדוני גלישה המציעים את הקורס, לרבות באשדוד, אשקלון, תל אביב, נתניה וחיפה. רק לאחר שרכשתם את המיומנות הנדרשת, או אז אתם עשויים להרגיש את הרעב לגלים גבוהים ולרוח חזקה, ואז תוכלו גם לבחור באפשרות המתאימה לכם ביותר מבין שורה של טיולי קייט סרפ ליעדים שונים ברחבי העולם. בטיולים אלה אתם צפויים לקבל את כל הציוד הנדרש לכם, אך רצוי להגיע עם הציוד האישי שלכם.

 

בחרו את הטיול המתאים, והכינו את עצמם כנדרש

כדי לשמור על הציוד, כדאי לארוז אותו עם ריפוד מתאים כדוגמת ספוג, אך גם כדאי לארוז אותו בתוך תיבת עץ שתעניק לו הגנה מלאה בכל תנאי הדרך. לחילופין, אם אתם מעדיפים להשאיר את הציוד שלכם בבית, ולא לסכן אותו, או שפשוט אין לכם חשק להיסחב עם הציוד במטוסים, אוטובוסים וממקום למקום, תוכלו לשכור את הציוד בכל חוף אליו תגיעו, וכאמור את הנושא הזה תוכלו לסגור מראש עוד לפני שיצאתם מהארץ. כמו כן, בבחירת טיול קייט סרפינג שאתם בוחרים, כדאי לבחון גם את מרכיב התיור, את רמת האירוח, את היעדים המדויקים שאליהם אתם צפויים להגיע ואת אטרקטיביות היעדים הללו בהתאם לעונת השנה בה אתם עורכים את הטיול, אולי תוכלו לשלב בטיול סדנת בריאות מפנקת. בקהילת הקייט בישראל, תוכלו למצוא לא מעט חבר'ה שיוכלו לספק לכם את כל המידע והטיפים הדרושים לכם כדי להבטיח שתיהנו מהטיול בצורה מלאה, וגם אצלנו בחברת סורנטו יספקו את המידע.

מועדון הלקוחות של סורנטו

השותפים שלנו

מנטה מגזין לוגו
ריגמן מכללה לוגו
FRUIT AND VEG LOGO
מלון נחשולים לוגו
INHALE EXHALE LOGO
לוגו ערוגות

נישאר בקשר?

השאירו מייל וקבלו מאיתנו הטבות, הנחות ועדכונים לגבי אירועים חדשים