אם אתם מעוניינים לצאת לחופשה בחו"ל שמשלבת בין היכרות בלתי אמצעית עם הנוף המקומי לפעילות גופנית מהנה, נראה כי הגיעה העת שתכירו את אחד הטרנדים הלוהטים ביותר כיום בתחום התיירות: חופשת אופניים בחו"ל. במאמר שלפניכם נספק לכם מספר טיפים שימושיים שיסייעו לכם להפיק את המרב מהטיול הקרוב שלכם ונענה על כמה שאלות שבדרך כלל עולות כאשר מתכננים טיול על גלגלים בחו"ל. דיווש נעים ובהצלחה.

 

אופניים בחו"ל

 

שכירת אופניים או הטסת האופניים?

אחת הדילמות הראשונות המתעוררות כאשר מתכננים טיול אופניים לחו"ל היא האם לשכור אופניים במדינת היעד או להביא את האופניים מהארץ. באופן עקרוני במדינות שבהן טיולי האופניים פופולריים מאוד כמו לדוגמה סלובניה או אוסטריה, לא קשה לאתר חנויות השכרת אופניים כשזוג אופניים איכותיים לא אמור לעלות יותר מ-40 אירו ליום.

לעומת זאת, אם אתם רוכבים מנוסים שכבר רגילים לאופניים הפרטיים ומתכננים טיול של יותר מארבעה ימים, ייתכן שדווקא האפשרות השנייה היא המתאימה לכם יותר. קחו רק בחשבון שישנן חברות תעופה שיגבו מכם לא מעט כסף עבור הטסת האופניים וחשוב לתת על כך את הדעת בתכנון תקציב הטיול.

 

הכנת האופניים לפני הטיסה  

אם החלטתם לקחת את האופניים שלכם אתכם, חשוב לדאוג לכך שיגיעו לחו"ל כשהם מטופלים ובמצב תקין לחלוטין. במיוחד חשוב לשים לב לכך שהצמיגים לא יבשים ושהם מותאמים לאופי הטיול, שהשלדה ללא עיוותים או סדקים, שמערכת הבלמים תקינה (שהרפידות במצב טוב) ושכל מערכות ההעברה עובדות חלק. למעשה טוב תעשו אם תיגשו לטכנאי האופניים שלכם כדי שתעברו יחד על המערכות השונות ותוודאו שהן תקינות  לפני הטיסה.

 

ההכנות הפיזיות לטיול אופניים בחו"ל

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שנוטים לעשות נופשים היוצאים לטיולי אופניים בחו"ל, קשורה להכנה הגופנית לקראת המאמץ הצפוי. קחו בחשבון שאם אתם לא רגילים לרכוב על אופניים באופן קבוע ואם אתם לא נמצאים בכושר, ייתכן מאוד שתוך יום או יומיים תמצאו את עצמכם בבית המלון עם שרירים תפוסים ומפח נפש רציני מאוד. במילים פשוטות, יציאה לטיול אופניים בחו"ל ללא הכנה גופנית מתאימה, היא מתכון לצרות.

אופי הטיול

בשלב מוקדם של התכנונים יש להחליט על אופי הטיול. להלן כמה סוגים שניתן לבחור מהם:

  • טיולי כוכב – טיול שבו מדי ערב חוזרים לנקודת המוצא ומדי בוקר יוצאים ממנה ליעד אחר. הנקודה שבה לנים היא למעשה המרכז של הכוכב והזרועות של הכוכב נפרשות לכיוון היעדים אליהם מגיעים מדי יום. היתרון הברור של טיולי הכוכב הוא שהרוכבים לא צריכים לעבור ממקום לינה אחד לאחר, מה שאומר הרבה פחות תכנונים והתעסקות.
  • טיול נודד – טיול שבו מדי לילה לנים בנקודה אחרת לאורך המסלול. קל יחסית לערוך טיולים כאלו באזורים מתוירים שערוכים לקליטת מטיילים. יחד עם זאת, טיול בעל אופי כזה מחייב את הרוכבים להיערך לאפשרות שבה יצטרכו ללון תחת כיפת השמיים.
  • טיול עם רכב צמוד – אם שוכרים רכב צמוד, נהנים מגמישות אבסולוטית בתכנון הטיול, שכן ניתן לנייד את האופניים בקלות רבה מאוד. כך לדוגמה באפשרותכם לתכנן מסלולים מעגליים ומדי ערב בסיום הטיול, לחזור לרכב ולהמשיך ליעד הבא.
  • טיול משולב – בהחלט ניתן לשלב בין הסגנונות שהוזכרו לעיל ולהוסיף גם אפשרויות אחרות כמו למשל התניידות ברכבות. כמובן שככול שהטיול מורכב יותר, כך ההיערכות צריכה להיות יסודית יותר והתכנון קפדני יותר.

איך בוחרים לאן לטייל?

זוהי אולי השאלה הקשה מכולן, שכן לא פשוט להחליט לאן לטוס. האם היערות האינסופיים של סלובניה הם הנוף המושלם לטיול הבא שלכם או שמא דווקא רכס הקרפטים הוא היעד האטרקטיבי ביותר? בגדול כשבאים לבחור את היעד לחופשת האופניים הבאה שלכם, יש להתייחס לפרמטרים רבים כמו לדוגמה איכות התשתיות, אופי הנוף, אופי האוכלוסייה המקומית, אפשרויות הלינה, תנאי מזג האוויר ועוד.

יחד עם זאת, הדרך הטובה ביותר להתרשם מהאפשרויות השונות היא על ידי שיחה עם רוכבים שכבר היו באזורים השונים ויכולים לדווח על החוויה ממקור ראשון. לפני שאתם משוחחים עם רוכבים, הכינו רשימה מסודרת של שאלות המעניינות אתכם, כמו לדוגמה מהי מסגרת התקציב של הטיול, באילו מקרים לא צפויים נתקלו וכיצד התמודדו עמם, האם המקומיים דוברי אנגלית או לא ועוד.

ואם אתם טיפוסים שאוהבים אתגרים, אולי תמצאו את עצמכם נהנים גם בטיול גלישה או בחופשת צלילה מאתגרת.

 

סורנטו חופשות בריאות יעזרו לכם לבחור את החופשה במתאימה לכם. התקשרו עכשיו לטלפון 099-554-554

מועדון הלקוחות של סורנטו

השותפים שלנו

מנטה מגזין לוגו
ריגמן מכללה לוגו
FRUIT AND VEG LOGO
מלון נחשולים לוגו
INHALE EXHALE LOGO
לוגו ערוגות

נישאר בקשר?

השאירו מייל וקבלו מאיתנו הטבות, הנחות ועדכונים לגבי אירועים חדשים