שפע הפיתויים, המאכלים הטעימים, החטיפים, העוגות – כל אלה מקשים על רבים מאיתנו לרדת במשקל ולא פחות חשוב, לשמור על משקל תקין לאורך זמן. גם העובדה שקיימות הרבה מאוד דיאטות, רבות מהן מצהירות על עצמן כפתרונות פלא מהירים, בהחלט אינה עוזרת. אם גם אתם שמתם לב שלא משנה כמה אתם רוצים, המשקל אינו יורד ואפילו עולה, יש פתרון שאולי יוכל לעזור. סדנת הרזייה עשויה לחולל עבורכם את השינוי. מה בדיוק עושים בסדנאות ההרזיה? היכן ניתן למצוא אותן? מהי התועלת הטמונה בהן?

סדנת הרזייה – היכן מוצאים אותה?

במודעות שבעיתונים, בפרסומות ובאינטרנט ניתן למצוא לא מעט סדנאות הרזיה. מי עשוי להציע סדנת הרזייה איכותית? קודם כל, ישנן סדנאות שמתקיימות במסגרת ספא, כאשר מדובר בשירות המתאים ללקוחות שרוצים ליהנות מחוויה לגוף ולנפש, מסדרת עיסויים, מאיכות חיים ותוך כדי כך – גם לקבל כלים להורדה במשקל.

בנוסף, ישנן סדנאות המוצעות לציבור הרחב על יד קופות החולים השונות. לא משנה אם אתם חברי קופת חולים כללית, קופת חולים לאומית, מכבי או אולי מאוחדת, מפעם לפעם תמצאו כי נפתחת סדנה להרזיה בסמוך אליכם. מובן שגם עמותות או גופים פרטיים מציעים סדנאות הרזיה (שומרי משקל, למשל) ויש גם מסגרות נוספות שבהן יימצאו סדנאות משולבות כמו סדנאות להרזיה ולניקוי רעלים, סדנאות להרזיה בשילוב מיצים, סדנאות יוגה ואורח חיים בריא ועוד.

סדנת הרזייה

 

הכוח שבקבוצה

מהו הסוד של כל אותן סדנאות הרזיה? ללא ספק, הכוח שלהן טמון לא רק בטכניקות ובכלים שאת חלקם נציג להלן. הכוח שלהן טמון במידה רבה בעובדה שמדובר בעניין קבוצתי. לא ניתן להפריז בתועלת שמפיק פלח גדול מאוד מהציבור הרחב מהתמיכה ומהעידוד שמקבלים במסגרת של קבוצה, לצד אנשים הסובלים מאותו קושי. בסדנאות משתתפים גברים ונשים שמכירים בדיוק את אותה הבעיה – התמודדות עם קושי להתמיד בדיאטה לאורך חודשים ושנים, הקושי לומר לא לחטיפים, למאפים, ללחמים ולעוד פיתויים. הקושי הטמון בהתמודדות עם אכילה רגשית, כזאת שנובעת למשל מתסכול, מאכזבה או מחרדה. העובדה שמתמודדים ביחד במסגרת סדנה ורואים שרבים נאבקים עם אותם הקשיים, מסייעת לתמיכה חיובית ובונה.

 

מי מעביר סדנת הרזייה?

מיהם האנשים שמעבירים את הסדנאות להרזיה? ככלל, ניתן למצוא שני סוגים של מנחי קבוצות וסדנאות להורדה במשקל. הסוג הראשון כולל אנשי מקצוע המכירים את הנושא בזכות לימודים מקצועיים – אקדמיים או אחרים. הסוג השני כולל אנשים שלאו דווקא למדו את הנושא באוניברסיטה, למשל בתחום מדעי התזונה, אלא מכירים את התחום מתוך ניסיון אישי. מדריכים או מנחי קבוצות אלה יהיו מי שנאבקו שנים רבות בעודף משקל אך מצאו שיטה שעזרה להם לעשות מהפך בחיים. המנחים הללו שואפים להפיץ את הבשורה ולסייע לאחרים שנמצאים במצב דומה לזה שחוו בעצמם.

האם עדיפים מדריכים מקצועיים, דיאטנים או רופאים? האם עדיפים מנטורים שרזו בגדול ובעצמם? קשה לתת לכך תשובה חד משמעית. מה שחשוב הוא לבדוק את תכני הסדנה, לבדוק מהו סדר היום שלה, מה אומרים אנשים שהשתתפו בסדנה – אם יש המלצות, חוות דעת טובות, אם סדר היום מובנה.

הסדנה הראויה

אז מה עושים בעצם במסגרת סדנאות מקצועיות להורדה במשקל? האם רק לומדים לספור קלוריות? לומר "לא" למאכלים משמינים? אנו סבורים שסדנת הרזיה טובה באמת תשלב בין מתן מידע עיוני לבין מתן כלים מעשיים. קודם כל, ניתן להיחשף בסדנה כזו לתכנים חשובים ולקבל מענה על שאלות מהותיות לתהליך ההרזיה. למשל, מהם בכלל אבות המזון, מדוע אנו זקוקים לתזונה מאוזנת, מהו חילוף חומרים ומהי המשמעות של פעילות גופנית כחלק מאורח חיים בריא. בנוסף, תקבלו שורה של כללים וטיפים שיכולים לעזור לכלול את התזונה המאוזנת בתוך סדר יום הקבוע שלכם.

סדנאות מומלצות מספקות כלים שיכולים לסייע בשינוי הרגלים שגויים ובשינוי דפוסי חשיבה. יש סדנאות שבהן שמים דגש נרחב על פעילות גופנית, לומדים מדוע חשובה פעילות אירובית ואילו תרגילים ניתן לבצע אפילו תוך כדי עבודה, במשרד או בבית. ישנן סדנאות שבהן מבצעים שקילה בכל מפגש, אך לא לכולם זה מתאים ולא כולם מעוניינים בכך.

ישנן סדנאות שבהן משלבים גם מפגשים לייעוץ תזונתי אישי וגם מפגשים קבוצתיים. החשוב, לפי דעתנו, הוא להימנע מסדנאות שמבטיחות פתרון קסם. סדנה שמסייעת לסגל משמעת עצמית, שעוזרת בחיזוק הערכה עצמית, נותנת כלים לתזונה מאוזנת ואולי גם מלווה בפעילות גופנית תהיה ראויה בהחלט.

למידע נוסף על סדנאות בריאות והתועלת שלהן לגוף שלכם- לחצו כאן.

ואם אתם מחפשים משהו הוליסטי יותר, מה יותר כיף משילוב של תזונה בריאה ומסג'? אנו מציעים גם חופשות ספא באתרים מפנקים באירופה– הזמינו עוד היום!

קראו עוד על טיהור הגוף והנפש בעידן החדש.

סדנת הרזייה

מועדון הלקוחות של סורנטו

השותפים שלנו

מנטה מגזין לוגו
ריגמן מכללה לוגו
FRUIT AND VEG LOGO
מלון נחשולים לוגו
INHALE EXHALE LOGO
לוגו ערוגות

נישאר בקשר?

השאירו מייל וקבלו מאיתנו הטבות, הנחות ועדכונים לגבי אירועים חדשים