יום היוגה הבינלאומי הוא יום של חגיגה עולמית של התרגול העתיק של יוגה, אשר מצוין ב -21 ביוני מדי שנה. היום הוצע לראשונה על ידי ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, במהלך נאומו בעצרת הכללית של האו"ם בשנת 2014. בדצמבר של אותה שנה הכריז האו"ם על ה-21 ביוני כיום היוגה הבינלאומי, מתוך הכרה בחשיבותה של היוגה כגישה הוליסטית לבריאות ולרווחה.

הנושא של יום היוגה הבינלאומי הוא לקדם את תרגול היוגה ולהעלות את המודעות ליתרונותיה לבריאות הפיזית, הנפשית והרוחנית. היום נחגג ביותר מ -190 מדינות ברחבי העולם, עם מיליוני אנשים המשתתפים במפגשי יוגה, סדנאות ואירועים אחרים.

יוגה היא תרגול עתיק שמקורו בהודו לפני יותר מ -5,000 שנה. זוהי גישה הוליסטית לבריאות ולרווחה הכוללת היבטים פיזיים, נפשיים ורוחניים של החיים. תרגול היוגה כולל שילוב של תנוחות, תרגילי נשימה, מדיטציה וטכניקות הרפיה המקדמות איזון, גמישות, כוח ורווחה כללית.

היתרונות של יוגה הם רבים ומתועדים היטב. תרגול קבוע של יוגה יכול לעזור להפחית מתח, חרדה ודיכאון, לשפר את השינה, להגביר את מערכת החיסון, לשפר את בריאות הלב וכלי הדם, ולהגביר את הכושר הכללי ואת החיוניות. יוגה ידועה גם כמשפרת בהירות מנטלית, מיקוד וריכוז, ומקדמת תחושה של שלווה פנימית והרמוניה.

יום היוגה הבינלאומי הוא הזדמנות להפיץ את המודעות ליתרונות היוגה ולעודד אנשים לשלב אותה בחיי היומיום שלהם. היום נחגג במגוון אירועים, כגון סדנאות יוגה, הדגמות וסמינרים, שמטרתם לחנך אנשים על התרגול ויתרונותיו.

אחת המטרות המרכזיות של יום היוגה הבינלאומי היא לקדם תחושה של אחדות ואחדות בין אנשים מתרבויות, רקעים ודתות שונות. יוגה היא תרגול אוניברסלי המתעלה מעל מחסומים ומקדם תחושה של הרמוניה ושלום בין יחידים וקהילות. ביום זה, אנשים מכל רחבי העולם נפגשים כדי לחגוג את התרגול ואת תורתו, ולקדם מסר של אהבה, חמלה ותשומת לב.

יוגה היא לא רק תרגול גופני אלא דרך חיים. היא מלמדת אותנו להיות מודעים ונוכחים ברגע, לטפח תחושה של שלווה פנימית והרמוניה, ולחיות חיים התואמים את הערכים והשאיפות האמיתיים שלנו. באמצעות תרגול היוגה, אנו יכולים ללמוד להתחבר עם עצמנו, עם אחרים ועם העולם הסובב אותנו בצורה עמוקה ומשמעותית יותר.

היתרונות של יוגה אינם מוגבלים רק ליחידים, אלא מתרחבים לחברה ולכדור הארץ כולו. יוגה מקדמת תחושת אחריות ומודעות כלפי הסביבה ומעודדת אותנו לחיות אורח חיים בר קיימא ומודע יותר. היא גם מקדמת תחושת אחריות חברתית ומעודדת אותנו לפעול ליצירת עולם צודק, שוויוני ושליו יותר.

לסיכום, יום היוגה הבינלאומי הוא יום של חגיגה, התבוננות והשראה. זוהי הזדמנות לכבד את התרגול העתיק של יוגה, להעלות את המודעות ליתרונותיה, ולעודד אנשים לשלב אותה בחיי היומיום שלהם. זוהי גם פלטפורמה לקידום מסר של אחדות, אחדות והרמוניה בין אנשים מכל רחבי העולם, ולפעול ליצירת עולם טוב ושליו יותר.

מוזמנים להצטרף לאירוע השנתי שמתקיים בכפר האמנים עין הוד, לחצו כאן לפרטים מלאים על יום היוגה בעין הוד 

מועדון הלקוחות של סורנטו

השותפים שלנו

מנטה מגזין לוגו
ריגמן מכללה לוגו
FRUIT AND VEG LOGO
מלון נחשולים לוגו
INHALE EXHALE LOGO
לוגו ערוגות

נישאר בקשר?

השאירו מייל וקבלו מאיתנו הטבות, הנחות ועדכונים לגבי אירועים חדשים